چگونه می توان بیت کوین یا ارز دیجیتال خریداری کرد؟

خرید و فروش بیت کوین
خرید و فروش ارز دیجیتال

همانطور که قبلا ذکر شد بیت کوین جدید از طریق استخراج یا ماینینگ ایجاد می شود و بیت کوین می تواند مانند هر پول دیگری در تجارت پذیرفته شود ، یک راه آسان دیگر برای بدست آوردن بیت کوین خرید آن با ارز مربوط به هر کشور است.

صرافی های بیت کوین و ارزهای دیجیتال
بیشتر مردم از طریق صرافی های آنلاین بیت کوین خریداری می کنند. اکثر صرافی های بیت کوین دارای یک صفحه سفارش هستند که با خرید و فروش سفارشات مطابقت دارد. این بدان معنی است که “قیمت” بیت کوین نسبت به ارز مورد نظرتوسط کاربران صرافی، از طریق عرضه و تقاضا تعیین می شود.

خرید بیت کوین وارزهای دیجیتال از صرافی به طور معمول نیاز به استفاده از کارت بانکی یا انتقال مستقیم به حساب بانکی آنها دارد و بیشتر صرافی ها برای رعایت مقررات ضد پولشویی و آگاهی از مشتری خود ، به اطلاعات شخصی نیاز دارند.

معاملات بدون واسطه
رویکرد متداول دیگر در خرید بیت کوین ، استفاده از میز بدون نسخه (OTC)(معاملات خارج از صرافی) است. برخلاف مراجعه به صرافی ها، میز OTC به عنوان واسطه ای عمل می کند که معاملات بیت کوین را بدون صفحه سفارشات بدین معنی که به وسیله ارتباط مستقیم سفارشات بین خریدار و فروشنده انجام می دهد.

خودپردازهای بیت کوین
دستگاه های خودپرداز بیت کوین کیوسک هایی هستند که شبیه خودپردازهای سنتی هستند اما کاربران را به اینترنت متصل می کنند و به آنها اجازه می دهند بیت کوین را با کارت بانکی یا پول نقد خریداری کنند. برخی از خودپردازهای بیت کوین به کاربران امکان فروش بیت کوین را نیز می دهند.

به صورت حضوری
البته خرید بیت کوین نیز از طرف شخصی که در حال حاضر مالک بیت کوین است نیز امکان پذیر است.در برخی از شهرهای دنیا مکان های خاصی برای ملاقات خریداران و فروشندگان بیت کوین دارند که ممکن است افرادی که مایل به فروش بیت کوین باشند همدیگر را پیدا کنند. همچنین وب سایت هایی وجود دارد که خریداران و فروشندگان می توانند یکدیگر را برای دیدار حضوری برای معاملات پیدا کنند.

درباره‌ی frzd1921

همچنین ببینید

کنترل بیت کوین

چه کسی بیت کوین را کنترل میکند؟

بیت کوین توسط هیچ مدیر یا نهاد یا دولتی کنترل نمی شود ، اما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *