مخترع بیت کوین چه کسی بود؟

satoshi nakamoto
مخترع ناشناس بیت کوین

بیت کوین توسط Satoshi Nakamoto اختراع شد که به احتمال زیاد یک اسم مستعاراست. هیچ کس نتوانسته است به طور قاطع ساتوشی ناکاموتو را به شخص یا گروهی از افراد واقعی نسبت دهد.

ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار طرح خود را در نوامبر ۲۰۰۸ به جهانیان ارائه داد ، هنگامی که white paper را که شرح بیت کوین است را به لیست پستی رمزنگاری ارائه داد. چند ماه بعد ، ساتوشی ناکاموتو این نرم افزار را منتشر کرد. در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ ، ساتوشی ناکاموتو اولین بلوک بیت کوین را استخراج کرد که “بلوک پیدایش” نامگذاری شده است.

در حالی که او در روزهای ابتدایی به طور جدی با پروژه بیت کوین درگیر بود ، ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۱۱ ناپدید شد ، سرنخ های کمی را درمورد اینکه چه کسی ممکن است باشد ، از بین برد. با گذشت زمان ، موارد بسیاری از افرادی که ادعا می شوند ساتوشی ناکاموتو هستند و موارد دیگری که این ادعا را به آنها تحمیل کرده اند ، وجود داشته است ، اما هیچ یک با شواهد قطعی وجود ندارد وتا بحال نیز هیچ شخص مشخص یا گروه خاصی که ثابت شود سازنده بیت کوین باشند شناسایی نشده است.

در پایان ، بیشتر افرادی که با بیت کوین سر و کار دارند قبول دارند که هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو اهمیت چندانی ندارد. صرف نظر از اینکه ساتوشی ناکاموتو چه کسی بود یا چه بود ، این پروتکل به خودی خود به صورت سیستماتیک راه خود را به پیش میرود.

درباره‌ی frzd1921

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *