بیت کوین چگونه کار می کند؟

دستگاه ماینر
دستگاه های ماینر بیت کویین

بیت کوین نوعی پول الکترونیکی است. در حالی که اکثر اشکال دیجیتالی پول مانند یک بانک یا درگاه های پرداخت به یک هسته مرکزی متکی هستند ، اما بیت کوین توسط شبکه ای از کاربران نگهداری می شود. به عنوان یک شبکه آزاد ، هر کس می تواند با دانلود یک قطعه از نرم افزار منبع باز روی رایانه خود و اتصال به شبکه بیت کوین از طریق اینترنت ، به یک کاربر تبدیل شود.

کاربران در شبکه می توانند معاملات یکدیگر را ارسال کنند. پس از انجام چنین معامله ای ، تمام رایانه های موجود در شبکه معامله را بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که این معامله معتبر است – به عنوان مثال ، تأیید کند که بیت کوین های موجود در معامله واقعاً هستند و واقعاً متعلق به شخص ارسال کننده معامله است. از آنجا که همه چیز را بررسی می کنند ، هیچ کس را نمی توان فریب داد.در واقع با ورود به سیستم بیت کوین ناخوادآگاه یکی از کاربران و جزعی از شبکه تلقی خواهد شد.

کوین های جدید از طریق فرایندی به نام “استخراج” که توسط زیرمجموعه ای از کاربران به نام “استخراج کنندگان” یا “ماینر ها” انجام می شود ، به گردش در می آیند. هر کسی می تواند یک معدنچی شود. با این حال ، استخراج معادن به منابع محاسباتی و بنابراین الکتریسیته نیاز دارد. تقریباً هر ۱۰ دقیقه یک بار ، در آنچه به عنوان قرعه کشی بهتر درک می شود ، یک استخراج کننده خوش شانس با بیت کوین جدید پاداش می گیرد. در ابتدا این ۵۰ کوین هر ۱۰ دقیقه بود ، اما این تعداد هر چهار سال یکبار افت می کند ، تا حدود سال ۲۱۴۰ که پاداش استخراج بیت کوین به صفر می رسد. در آن مقطع ، ۲۱ میلیون بیت کوین در دنیا وجود خواهد داشت و در گردش خواهد بود و هرگز بیشتر نخواهد شد.

در آنچه یکی از ویژگی های طراحی ظریف بیت کوین است ، ماینر ها در حقیقت ضمن سرمایه گذاری منابع محاسباتی در استخراج از معادن ، به شبکه خدمات ارائه می دهند: آنها معامله هایی را که کاربران به یکدیگر ارسال می کنند تأیید می کنند. معدنچیان تمام معاملات روی شبکه را به “بلوک” ترکیب می کنند و ماینر که برنده “قرعه کشی” می شود ، بلوک خود را دارد و تمام معاملات موجود در آن توسط شبکه پذیرفته شده است. به این ترتیب ، حتی اگر دو ماینر دو معامله متناقض را ببینند (به عنوان مثال ، به دلیل اینکه کاربر سعی در تقلب و ارسال بیت کوین یکسان برای دو شخص مختلف داشت) ، فقط یکی از معاملات انجام می شود.

هر بار که یک بلاک جدید پیدا می شود ، به بلوک قبلی مراجعه می کند. با گذشت زمان ، بلوکها “blockchain” را تشکیل می دهند. اگر اتفاقی بیفتد که دو ماینر همزمان یک بلوک جدید (“برنده شدن در قرعه کشی”) را پیدا کنند ، یک دوره کوتاه می تواند وجود داشته باشد که دو تاریخ معامله متفاوت و رقابتی وجود داشته باشد. این از طریق مسابقه حل می شود: اولین blockchain که با یک بلوک دیگر تمدید می شود توسط کل شبکه معتبر خواهد بود. بنابراین با گذشت زمان ، شبکه بیت کوین همیشه بر روی یک نسخه واحد از تاریخ معاملات قرار می گیرد.

در آخر ، شایان ذکر است که کاربران این شبکه خود را با نام واقعی خود مشخص نمی کنند. در عوض ، آنها از آدرس های بیت کوین استفاده می کنند که رشته های به ظاهر تصادفی اعداد و حروف هستند. از آنجا که آدرس های بیت کوین همیشه نمی تواند با یک هویت در دنیای واقعی گره خورده باشد ، پول نقد الکترونیکی می تواند نسبتاً ناشناس استفاده شود.

درباره‌ی frzd1921

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *