ارز دیجیتال تتر tether

تاریخچه و پیدایش ارز تتر

ارز دیجیتال تتر

اگر بخواهیم پایه ای نگاه کنیم در واقع ارز دیجیتال تتر زیر مجموعه ای از شرکت bitfinex که در هنگ کنگ است و توسط این شرکت به صورت غیر مستقیم مدیریت میشود. این ارز در سال۲۰۱۴ منتشر شد و براین اصل استوار است که یک ارز پایه ای برای تبدیل همه ارزها به تتر به دلیل عدم نوسان و ثبات موجود در این ارز نسبت به سایر ارزهای دیجیتال باشد که قیمت یک تتر تقریبا معادل یک دلار است.

قبل از محبوب شدن تتر معامله گران جهت خرید و فروش مجبور به خرید و فروش ارز دیجیتال خود با ارز واقعی و اسکناس مربوط به کشورها بودند چون ارزدیجیتالی جهت ثبات بخشیدن به سرمایه خود نداشتند ولی با به وجود آمدن و محبوب شدن و جلب اطمینان کاربران ؛ تتر به یک ارز دیجیتال بسیار قوی تبدیل شد.

ارز دیجیتال تتر نیز همچون دیگر ارزهای دیجیتال داری نماد خاصی است که با USDT در بازار ارزهای دیجیتال شناخته میشود.

کارایی و استفاده از ارز دیجیتال تتر

ارز تتر یک ارز استیبل کوین یا با ثبات (stablecoin) است. ارزبا ثبات یا استیبل کوین (stablecoin ) به ارزهای دیجیتالی گفته میشود که با املاک و پول و طلا و سایر دارایی ها پشتیبانی و حمایت شود. یعنی به ازای هر ارز تتر سرمایه ای معادل یک دلار در اختیار شرکت سازنده تتروجود دارد (البته این ادعایی است که شرکت تتر اعلام میکند اما شفافیت کاملی از این ارز دیجیتال متاسفانه وجود ندارد) و همین پشتوانه مالی واقعی باعث اطمینان خاطر خریداران و استفاده کنندگان این ارز دیجیتال میباشد و عاملی برای ثبات قیمتی این ارز است.


این ارز دیجیتال بیشتر در جهت معاملات جفت ارز مورد استفاده قرار میگیرد که این عامل باعث شده که در اغلب موارد ارزش معاملات روزانه تتراز بیت کوین هم بالاتر باشد. ولی گاهی هم به دلیل فشار فروش یا خرید قیمت آن بیشتر یا کمتر از یک دلار هم میرود. در تاریخ ۲۷می ۲۰۱۷ به خاطر ریزش بازار و تقاضای زیاد برای ارز تتر جهت تبدیل سایر ارزها به تتر؛ قیمت آن به ۱٫۲۱ دلار رسید که بالاترین نرخ هر تتر از ابتدای بوجود آمدن تا به امروز بوده است.

اگر با مثال بخواهیم کاربرد تتر را بگوییم به این صورت است که اگر یک معامله گر بازار ارز دیجیتال مقدار ۰/۰۳ بیتکوین را به مبلغ ۳۶۰دلار خریداری کرده و به دلیل افزایش تقاضا برای بیتکوین ارزش ۰/۰۳ بیتکوین به مبلغ ۴۰۰دلار خریدار دارد و معامله گر با توجه به سودی که کرده بیتکوین خود را میفروشد وبا ۴۰دلار سود به ارز تتر تبدیل میکند و از انجایی که تتر از ثبات برخوردار است این موضوع باعث میشود که معامله گران به دور از خطر نوسان ارزهای دیجیتال سرمایه خود را حفظ کنند.

معرفی ارز تتر

اهداف و برنامه ها

ارز دیجیتال تتر با هدف کسب جایگاه اول در بازار و در دست گرفتن کل بازار از یورو و یوان و دیگر ارزهای قوی و همچنین طلا نیز پشتیبانی میکند و نیزبرای بهبودی عملکرد خود که ابتدا در سال ۲۰۱۴ بر روی بلاکچین بیت کوین راه اندازی کرده بود اما بعدها بر روی اتریوم و ای او اس هم راه اندازی شد و در حال حاظر در حال افزودن شبکه ترون نیز میباشد.

صرافی های قابل خرید و فروش تتر

به دلیل محبوبیت ارز دیجیتال تتر تقریبا همه صرافی ها این ارز را دارند و کاربران جهت معاملات خود میتوانند از این ارز در مقابل ارزهای دیگر مانند بیتکوین اتریوم ریپل یا هر ارزهای دیگر استفاده کنند. در ایران نیز افراد زیادی به جای خرید دلار اسکناس؛ارز دیجیتال تتر خریداری میکنند که نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر از ثبات برخوردار است.

محبوب ترین صرافی هایی که بیشترین گردش را در ارز تتر دارند:

  • Binance
  • OKEx
  • HitBTC
  • Huobi Global

از جمله صرافی های ایرانی که میتونید ارز دیجیتال تتر خریداری کنید:

  • اکسکوینو
  • جیبینکس
  • نوبیتکس

درباره‌ی frzd1921

همچنین ببینید

کنترل بیت کوین

چه کسی بیت کوین را کنترل میکند؟

بیت کوین توسط هیچ مدیر یا نهاد یا دولتی کنترل نمی شود ، اما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *